30 laug fordelt i hele landet

dofk består af 30 lokalforankrede laug, som udgør et unikt og stærkt branchefællesskab. Her kan du mødes med andre selvstændige frisører og kosmetikere og deltage i nogle af de mange spændende arrangementer og kurser, der styrker dig fagligt og kreativt.

Jylland

Aalborg: Hanne Danielsen, tlf. 98 17 07 59, mail: aalborg@dofk.dk

Aarhus: Max Damgaard, tlf. 86 15 84 60, mail: aarhus@dofk.dk

Esbjerg: Mette Olesen, tlf. 75 12 55 14, mail: esbjerg@dofk.dk

Herning: Jannie F. H. Primdahl, tlf. 97 21 00 06, mail: herning@dofk.dk

Frisørlaug Nord: Johnny Brink, tlf. 98 93 70 90, mail: nord@dofk.dk

Frisørlaug NordVest: Elisabeth Trøndheim, tlf. 97 40 71 17, mail: nordvest@dofk.dk

Horsens: Charlotte Telling Andersen, tlf.75 64 69 00, mail: horsens@dofk.dk

Ribe: Hanne Grete Kargo, tlf. 75 42 31 86, mail: ribe@dofk.dk

Nykøbing Mors: Ellen Poulsen, tlf. 97 72 36 43, mail: nykoebingmors@dofk.dk

Randers: Kim Magne Solberg , tlf. 53 54 52 72, mail: randers@dofk.dk

Silkeborg: mail: silkeborg@dofk.dk

Skive: Gitte Christensen, tlf. 97 53 53 43, mail: skive@dofk.dk

Sønderborg: Mimi Hansen, tlf. 74 42 10 28, mail: soenderborg@dofk.dk

Sønderjysk: Dorthe Damm Yilmaz , tlf. 74 66 12 13, mail: soenderjysk@dofk.dk

Thisted: Hanne V. Nielsen, tlf. 97 98 19 18, mail: thisted@dofk.dk

Trekantsområdet: Trine Birkerod,  tlf. 75920826, mail: trekantomraadet@dofk.dk

Varde: Birgitte Bendtsen, tlf. 75 21 20 20, mail: varde@dofk.dk

Vestjysk: Kirsten K. Olesen, tlf. 97 35 43 73, mail: vestjysk@dofk.dk

Vejle: Lene Bodilsen, tlf. 75 82 30 22, mail: vejle@dofk.dk

Viborg: Annette Højgaard Jensen, tlf. 86 62 01 17, mail: viborg@dofk.dk

 

Fyn

Fyn: Susanne Esbensen, tlf. 66 17 80 60, mail: fynslaug@dofk.dk

 

Bornholm

Bornholm: Henriette Bell Løschenkohl, tlf. 56950462 mail: bornholm@dofk.dk

 

Sjælland

Nordsjælland: Tessie Stockholm, tlf. 48 26 48 21, mail: nordsjaelland@dofk.dk

Holbæk: Ole Knudsen, tlf. 59 44 44 77, mail: holbaek@dofk.dk

Køge: Diana Desdorf, tlf. 56653723, mail: koege@dofk.dk

Lolland-Falster: Gert Mortensen, tlf. 54 95 82 83, mail: lollandfalster@dofk.dk

Nordvestsjælland: Anja Fryd Eggertsen, tlf. 59 93 28 30, mail: nordvestsjaelland@dofk.dk

Syd og Vestsjælland: Bettina Nielsen, tlf. 57 83 07 08, mail: sydvestsjaelland@dofk.dk

Roskilde: Lone Jørgensen, tlf. 46 32 10 60, mail: roskilde@dofk.dk

København: Denis Rasmussen, tlf. 21 75 76 86, mail: kbh@dofk.dk

 


Dig & din salon

De bedste vilkår for at drive salon i Danmark.

Læs mere her

Jura & vejledning

Personlig rådgivning om arbejdsregler og vilkår i branchen.

Læs mere her

Kontante fordele

Attraktive samarbejdsaftaler til både privatliv og arbejdsliv.

Læs mere her
KURSER
Frisørfagets høje faglige niveau er afgørende for både dig og branchen, og med et stærkt kursusprogram tager vi i dofk ansvar for, at du gennem hele din karriere kan stå stærkere.
Menu
DOFK
Info